| Adriano11 a întrebat:

Ce face un un adaptor de priza? Eu am un incarcator american si ard tableta daca il bag la noi. Adaptorul modifica si puterea prizei?

Răspuns Câştigător
| Jal33t1 a răspuns:

Adaptorul este adevarat ca schimba dar depinde de care iti ei ca eu mi-am luat o data unu care nu schimba nu stiu de ce, deciai ggrija care til ei! A da, el se pune acolo cu un singur motiv, ca un fel de incarcator, un fel de baterie mai mare un pic de cat cea adevarata happy. Daca iti cumperi un adaptor te pot asigura ca nu se vor mai arde tabletele! Te rog da-mi fundita!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Logic ca nu.Este tensiunea la priza care exista in Europa(220 V).In SUA este 110 V. Puterea este altceva.Ia-ti incarcator de-al nostru.