| catalino200 a întrebat:

De ceva timp (2 sapt mi-am instalat win 7 home premium (original) pe pc) si acum, cand il pornesc imi apare windows boot manager si am 3 obtiuni :earlier version of windows 7 (imi da eroare la asta ca n-am ceva instalat) si windows 7 si windows 7. Daca dau enter pe win 7 ma baga in el
(in pc) si imi zice sa dau F8*sa vad nu stiu ce, si acolo, printre mai multe optiuni e safe mode si start windows normaly(am dat pe ambele ma baga in el dau restart tot asa apare.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Cel mai bine ar fi să-ți reinstalezi Windows-ul.
Poți încerca și Windows recovery, system restore sau programul Hiren's Boot CD.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Fa un "clean install", instaleaza de la (0)
W7, prin bootare. Formatezi si stergi partitia C.

| Undercover21 a răspuns:

Control Panel - la System gasesti Allow Remote Acces, unde dai clic pe el si ti se va deschide o fereastra mica - System Properties.Acolo,ai optiunea Advanced(a treia de sus) unde dai clic si-ti vor aparea trei puncte de setari, ultima fiind Startup and Recovery.Dai clic pe Settings si o sa vezi sus Default Operating System, si sub Windows 7, setezi timpul la 0. Dai Apply si okay, si o sa-ti mearga.