| anonim_4396 a întrebat:

De curând mi-am luat un laptop Acer nitro 5 variata cu i5 8300h, gtx 1050ti, 256 GB ssd și as vrea sa ii fac și eu un upgrade (un ssd de 500gb și încă 8gb de ram). Îmi puteți da ceva sugestii de componente compatibile? (cu link dacă se poate). Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Toate ssd-urile sunt compatibile fara nici o exceptie
memoria in schimb... NU

ar fi bine ORICUM sa te duci si sa iei piesele de la firma de unde ai luat laptop-ul, SA LE CERI piese compatibile si sa le puna chiar ei, iar toate astea nu numai pentru compatibilitate, dar si sa ai SIGURANTA ca nu pierzi garantia

iar cand ajungi acasa cu laptop-ul nou imbunatatit, sa ii pui in cap memtest86
http://www.memtest.org/
si orice eroare ai sa te duci inapoi cu laptop-ul si sa le arati!
daca nu faci asta poti sa ai corupere de date... RILI, NOOOO SHlT!

1 răspuns:
| readytofly a răspuns:

Salut, nu toate SSD-urile sunt compatibile. Sunt SSD-uri care se conecteaza prin SATA, altele prin slot M2. SATA au toate. Trebuie sa verifice daca are acel slot in cazul in care a gasit ceva ce ii place dar pe M2.