| Razvan_Popescu_1994 a întrebat:

Salut, TPU!
De la un timp am inceput sa am probleme cu calculatorul.
Cand il aprind de multe ori cand arata fereastra cu Windows XP si imi arata ca se incarca se face ecranul albastru si isi da restart singur. Si face chestia asta de mai multe ori.
Ce pot sa ii fac sa mearga ca inainte?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Saibot95 a răspuns:

Incearca sa cureti calculatorul de praf, din cauza supraincalzirii te duce"in ecranul albastru". Daca problema persista incearca o devirusare sau o reinstalare de windows! P.S Puneti windows vista; este destul de bun!winking

4 răspunsuri:
| SirGilbert a răspuns:

Incearca sa-i schimbi windowsu'.

| Razvan_Popescu_1994 explică:

Da...
M-am gantit si sa imi fac windowsu din nou dar am pe el instalate imprimanta, placile si mai multe pe care apoi nu cred ca mai stiu sa le instalez iar.

| Frank51 a răspuns (pentru Razvan_Popescu_1994):

La mine este asemanator, este o numaratoate de la 10, si daca nu apas space atunci incepe sa apara scrisuri multe, deci incearca sa apesi Space.

| Razvan_Popescu_1994 explică:

Voi incerca!
Multumesc de ajutor prieteni, LFSPlayerHere si Saibot95!
O sa incerc probabil de la praf.
Multumesc mult!