| anonim_4396 a întrebat:

internetul de pe pc nu mai merge. Sunt conectat cu cablul.Am windows 10 si cand intru la lista de routere prin apropiere vad doar,, Change settings, such as making a connection metered. " am incercat multe metode. La network settings nu mai am optiunea de,, WIFI ", cum rezolv?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Salut, in device manager in my computer iti arata ca ai instalate driverele de retea? Prin fir, daca nu ai probleme cu placa de retea si ai instalat driverul corect, totul ar trebui sa fie ok.

| Shdudhs7s6sz5w6qjw a răspuns (pentru CM7YRE):

In network adapters am 4 drivere, si nici unul nu pare sa aiba vreo problema.

| CM7YRE a răspuns (pentru Shdudhs7s6sz5w6qjw):

Si in cmd, daca dai ipconfig, iti arata un ip "local" normal gen 192.168.1.1 sau alte chestii?

| Shdudhs7s6sz5w6qjw a răspuns (pentru CM7YRE):

Nu, niste chestii care au,, Media disconnected " la final

| Shdudhs7s6sz5w6qjw a răspuns (pentru CM7YRE):

Nu, niste chestii gen:
Ethernet adapter ethernet 2"
Media state......media disconnected

| CM7YRE a răspuns (pentru Shdudhs7s6sz5w6qjw):

Poti sa lasi un printscreen, alaturi de modelul placii tale de baza?