| anonim_4396 a întrebat:

peste 3 zila îmi iau un pc cu system-ul âsta:

processor Intel Pentium R Dual core E 4200 2.00 Ghz 2.00 Ghz

2GB Ram Placă video 512-Intel (R) WDDM e bună, pot rula windows 8 fără probleme și până la ce fifa imi merge. Fundă și vot

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Nu cred ca acest siayem este bun pentru windows 8, sau o sa ruleze foarte greu.
Pana la fifa 10 deoarece placa e foarte slaba.
Iti sigerez sa mai pui cativa lei, 700-900 si iti iei un pc pe care ruleaza bine windows 8 si chiar si fifa 15, la un pc care ar costa cam 18.000-2.000 lei decat acela vace cam 800-1.100 lei.
Eu ti-am dat o sugestie acum faci ce vrei.

| Natalianaty2002 a răspuns (pentru LuciWv):

Ai drptate LuciWv dar la ine la scoală avem multe pc-uri de genul âsta și Windows 8 rulează forte bine.

| LuciWv a răspuns (pentru Natalianaty2002):

Da,dar vezi cate o data procesoarele se uzeaza sau ai mult mult praf in interior, iti sugerez sa-l duci la o revizie, iti va lua maxim 50 de lei, dar daca procesorul sa uzat si trebuie sa-l schimbi te va costa foarte mult daca vrei unu-l de ultima generatie ca i7 HQ sau MQ

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pune un windows 7 X86
e putin cam redus pentru windows 8
daca ai fi citit "literele mici" in cerintele expuse de Microsoft pentru a rula 8, ai fi vazut ca sfatuieste totusi minim 4gb ram.
si in plus windows 7 de 32 bit nu o sa dea erori sau probleme de compatibilitate cum inca se intalneste in 8.
desigur, nu te apuca sa instalezi versiunile cele mai "mari": ultimate sau enterprise. cu home premium sau prof. o sa iti ruleze bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Poate rula doar win 7.Pentru win 8 iti trebuie neaparat cel putin 3 giga ram.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde e intrebarea?

Oricum, raspunsul e nu!

| LuciWv a răspuns:

Scuze.voiam sa zic sistem