| anonim_4396 a întrebat:

recent mi-am schimbat placa video cu una mai performanta si este destul de zgomotoasa din cauza ventilatorului ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Antifonează carcasa sau dă muzica mai tare(glumeam desigur).Nu prea ai ce îi face.Trebuie răcire dacă e performată și se cam „încinge atmosfera" în partea electronică. Facultativ poți schimba cooler-ul/le de pe ea cu altele ce au o clasă de zgomort mai mică sau eventual înlocuite(cam riscant că riște să nu îi furnizezi răcire suficientă) cu unul/unele mai mari dar cu un număr de rotații mai mic.Succes

| relian a răspuns:

Ba da lupusinguratic are dreptate atifoneaza cutia sau cumpara una deja antifonata.A zis el ca glumeste dar sint astfel de carcase.Chiar eu am cumparat una pentru un prieten si nu se aude nimic.