| adysorr777 a întrebat:

sa incep cu intrebarea.as vrea sa imi mai cumpar un pc de rezerva mai mult pentru messenger facebook si muzica.si eventual un fifa 07 sa joc cu prietenii. pe pc asta care il am mai intra si parintii, acela vreau doar sa fie al meu.
m-am uitat pe internet si am vz ceva de genu Dell Optiplex GX260 1.8GHz, 512MB RAM, HDD 40GB, Capacitate hard disk40 GB Tip hard disk SATA Tip procesor Intel Pentium ce ziceti ar fi bun?
Ms de raspunsuri cine imi da cel mai bun raspun primeste funda, si vot.

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Este bun, dar iti trebuie si o placa video dedicata, daca nu are(zic asta pentru ca nu ai pomenit nimic de placa video). iti recomand si eu ceva. http://www.pcgarage.ro/......st/437554/ nu ti-am pus, sunt foarte scumpe datorita inundatiile din asia, de orientezi spre piata second. daca imi spui cam cati bani vrei sa investesti, cata suma ai disponibila, incerc sa iti fac alta configuratie!

| florin1979 a răspuns (pentru adysorr777):

La pretul asta este foarte bun. dar, inainte de a cumpara, iti recomnad sa suni sa afli detalii despre placa video. ca daca e placa video integrata, nu ai nicio sansa sa joci fifa 2007 si alte jocuri mai vechi. si dupa cum vad in poza, 100% are placa video integrata! si nici nu ii vei putea pune alta placa video after market! tu stii mai bine, faci cum vre. eu ti-am aratat o varianta mai bunisoara!

| Narcis2007 a răspuns:

Si care e bugetul?

| seaman_6619 a răspuns:

Parerea mea ca da

| SamsungCorby a răspuns:

Procesorul nu este foarte bun sa stii si daca vrei un pc care sa te tina iti trebuie un procesor mai bun! EXEMPLE:Intel core i3, i5
sau i7