| BattleFieldByWindows a întrebat:

stiu ca daca reinstalez Windowsul se sterge tot de pe Desktop. Dar daca pun aproape tot in trun FOLDER si folderul il pun in My Computer ramane in PC sau se sterge... Dau FUnDa laughing Multumesc pentru ajutor...

8 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca nu vrei sa pierzi de pe desktop sau din my documents, sau din downloads ce ai muta pe o partitie separata, daca reinstalezi windowsul si o faci ca la carte va disparea tot de pe desktop, din my documents, din download, practic tot ce se gaseste in C: sau ma rog in partitia pe care ai instalat in momentul de fata windowsul. Pentru a salva ce vrei asigurate ca pe langa partitia pe care ai deja instalat windowsul mai ai o alta partitie pe care sa poti muta tot ce vrei sa pastrezi. Atentie! Retine dimensiunea partitii unde iti salvezi tot ca sa o poti recunoaste la instalare cand formatezi partitia de windows. happy

| alecx4music a răspuns:

O sa iti explic cat mai simplu:
Cand reinstalezi Windows-ul, datele din acea partitie se pierd atunci cand formatezi acea partitie. Ideea este sa muti datele importante in alta partitie diferita de cea cu windowsul. Daca ai Windows-ul instalat in C: iti poti muta datele care vrei sa le pastrezi in D: fara nici un fel de risc. Bafta!

| Magoo88 a răspuns:

Greu cu tine mă. Daca formatezi doar partiţia unde este doar windowsul (de obicei "C"), asa este, poţi salva tot ce ai tu pe desktop (bănuiesc că tu vrei să salvezi chiar şi *iconiţele* gândindu-te că sunt jocuri/program) doar dacă muţi in alta partiţie (D, E, H, sau cum ai tu, dar nu patiţia cu windows).
Nu am văzut întrebarea pusă de tine...thinking

| Daneiulian a răspuns:

Salut! incearca sa copiezi tot de pe desktop in D: sau in alt participiu si dupa formatezi doar partitipia cu windowsul si iti raman fisierele in pc! funda?

| adrian_5886 a răspuns:

Da nu se sterge daca nu formatezi, dar daca faci doar disk C nu va mai merge nici un joc deoarece unele informati sunt pe C.

| iLeón a răspuns:

big grin Copiaza tu ce vrei in folderu unde nu ai windowsu (D sau F de obicei) apoi formateaza C-ul si gata.

| cineva1992 a răspuns:

1 eu cred ca tu ai 10 ani (un pusti disperat de pc). 2 Se scrie intr-un. 3 Ramane in pc normal doar daca nu formatezi tot pc-ul Bafta!

| BattleFieldByWindows explică (pentru cineva1992):

1 Ms laughing 2 Ai dreptate. 3 Nu ma mai corecta laughing