| DjMitZză a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati, e urgeent! Am umblat la un pc la rezolutie si cand am dat mai mare imi aparea no signal pe monitor, dupa am intrat in safe mode, am facut tot la loc, si imi da intr-una no signal, va rooog, ajutati-maa!

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Restartezi computer-ul cu tasta F8 intermitent, dar de data asta nu vei alege SafeMode pentru ca aici vei avea alt profil, ci Start in VGA mode sau ceva de genul. Astfel windows va incarca driverele Default VGA si vei putea seta o rezolutie de 800x600 32 pune si frecventa pe 60Hz, apoi rebotezi. Si-ar trebui sa ai succes. PS: se strica doar componentele vechi, cele noi au protectie.

L.E: daca ai windows 7 urmezi aceeasi pasi dar in boot alegi "Enable Low-Resolution video"

1 răspuns:
| paul_7261 a răspuns:

Si eu ma patit ceva de genul dar mie misa stricat numai reparat se mai poate eu l-am reparat si a mershappy unitatea are mufa aia care se cupleaza cu monitorul si la unele unitati sunt 2 din alea mie asa mila facut bafta