| AngelOfD3ath a întrebat:

Vreau să schimb windosul unui amic dar nu porneste instalarea bag cd in Dvd-rom dau restart la pc apăs si pe F2 F9 F12 am incercat să apăs pe esc si după să pornesc de acolo dar nu merge nu porneste instalarea as vrea să mentionez că nu apăs pe toate odate pe rand si nu merge din ce cauză? Cd merge că l-am băgat la mine de probă este dvd-r asa scrie pe cd poate nu citeste dvd-rom lui dar cand aprind pc bag cd il citeste că il găsesc dar nici de acolo nu pot porni că merge pc greu si n u deschide meniul de instalare cum as putea să ii schimb windowsul? vă rog ajutatimă dau Fundaa! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexGabrielASC a răspuns:

Trebuie sa intri in bios sa setezi ca dupa pornirea computerului sa citeasca intai dvd-ul/cd-ul si apoi sa ruleze windows-ul, daca vei face asta vei reusi sa reinstalezi windows-ul fara probleme.

| AngelOfD3ath explică (pentru AlexGabrielASC):

Multumesc! Sper să reusesc.

1 răspuns: