| Alexandru2331 a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe lucruri despre calculatoare, de exemplu: care sunt cele mai bune componete pentru gaming si care nu (adica cum sa fac diferenta) cum se repara, cum se curata unu...etc. Daca stiti vreun site sau ceva de genul care sa ma ajute as fi foarte recunoscator. Dau funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Site-ul videotutorial.ro te poate ajuta in multe privinte. E si informativ, dar te si invata sa rezolvi anumite probleme de sistem.

| Alexandru2331 explică (pentru dannyel86):

Multam, e un site interesant si o sa prinda bine.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cpu =procesorul
memoria ram =memoria interna
placa video
hardul = memoria externa
toate conteaza
recomand un i5, 1060 nVIDIA, un hard ssd, 16 gb ram ddr4 1600 mhz