| Dany_Daniel_1998 a întrebat:

vreau sa stiu si eu care telefon este mai bun Samsung galaxy s3 sau HTC sensation? si de ce este mai bun? funda love struck

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ambele au android(Ca unii mai sus spun numai prostii).
Dar HTC sesation, cuncura cu galaxy s2. Cu s3 concura HTC one X. Deci in cazul tau, clar s3.

| OnuOnulică a răspuns:

Samsung Galaxy s3!
Un telefon super bun chiar merită.

| SasNetRomania a răspuns:

S3

| Doctorfishadi a răspuns:

Eu aleg cu siguranta s3-ul.HTC are un sistem de operare hybrid, nu prea reusit din pct-ul meu de vedere.Android are cele mai bune aplicatii si cea mai frumoasa interfata, plus ca viteza de boot-are este cu mult mai ridicata la s3 decat l-a htc.Bafta si FUNDA!

| Dany_Daniel_1998 explică (pentru Doctorfishadi):

Da, dar este s3 mini am uitat sa spun...

| sltlp a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Ca HTC-ul are retard OS, nu?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru sltlp):

Nu reterd, dar viteza de boot-are este cu mult redusa, erste doar o parere, da ai dreptate, ambele au android.Eu nu am recunoscut asta, greseala mea si o asum.Dar sa stii ca majoritatea HTC au windows phone.Eu am vrut sa cumpar unul de la un magazin si nu mi-a placut windows-ul, am mers la alt magazin si m-am mai uitat la altul, am intrebat vanzatorul ce so are si a zis ca hybrid.Ambele au boot-at foarte lent, repet parerea mea! Retard nu inseamna inseamna ca boot-eaza mai lent, inseamna ca functioneaza jalnic.Eu nu am vrut sa spun asta.In cazul de fata ambele au android, deci nu mai conteaza, si tot S3 mini sau S3, a iesit cu mult peste dupa parerea multora care au raspuns, chiar si dvs i l-ati recomandat!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Dany_Daniel_1998):

Chiar si mini este mai bun, parerea mea, repet ca sa nu mai sara altii pe mine!

| sltlp a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Doar informativ, nu neaparat de critica: s3 mini e sub HTC sensation, care e cu destul de mult sub galaxy s3. Motivul pentru care se deschide mai lent e ca HTC-urile, majoritatea, ruleaza sense, care consuma mult ram. Interfata arata mai bine, aduce multe minuni. Din pacate toate modificarile incetinesc usor telefonul. Dar nu mai conteaza. Oricum, la intrebarea lui, ramane s3.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru sltlp):

Da,corect si posibil, dar mie imi place mai mult s3 sau s3 mini,este doar o parere,ambele sunt smarphone-uri care se respecta, inclusiv HTC, eu am zis doar ce nu imi place mie, viteza de boot, si cum ai zis si tu ruleaza mai mult pe HTC decat este nevoie.Dar eu nu consider asta neaparat un avantaj.Repet doar parere, ambele sunt ok.

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Din punct de vedere hardware Galaxy S3 este mult peste HTC Sensation.

Recomand din cele doua S3-ul.

O zi buna.