| dav400 a întrebat:

Salut.Trebuie sa im formatez calculatorul si am un antivirus cumparat (bitdefender total security 2013) instalat in partitia C:.
Voi putea utiliza licenta si pe celalat windows?
Ca ma gandesc sa nu apara ca 2 PC-uri

Răspuns Câştigător
| downer2012 a răspuns:

Nu conteaza windowsu, poti sa-l schimbi, numai sa nu bagi licenta pe alt pc, pentru ca nu va functiona.Dar licenta merge pe pc tau oricum daca schimbi win, funda?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Licenta unui antivirus are legatura cu IP-ul placii de baza, nu cu sistemul de operare. Asa se inregistreaza pe site-ul producatorului. Poti sa schimbi sistemul de cate ori vrei. Antivirusul il inregistrezi de cate ori vrei.
Nu poti sa-l pui pe alt calculator pentru ca are o alta placa de baza.
Si nici nu poti da licenta altuia.

| cristy197 a răspuns:

Daca reinstalezi windowsul si sterge antivirusul licenta este activa. doar instalezi din nou antivirusul si bagi licenta.

| Wolf95 a răspuns:

Pai ai licenta pentru un PC doar? sau ce tip de licenta ai.

| dav400 explică (pentru Wolf95):

1an 1utilizator