| ouzzi96 a întrebat:

Salut tupu! am internet prin romtelecom si am vrut sa-mi fac ip dinamic pentru un post de radio si am reusit. Dar nu imi place cum merge nici wirelessu de la router nu merge si vreau sa-l fac din nou ip static. mi-a zis cineva sa restartez routeru dar nu merge in nici un fel. va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Trebuie să ai un IP static :http://www.romtelecom.ro/internet/ipstatic.html,după care configurezi placa de rețea:Control panel>Centrul de rețea și partajare>clic pe conexiunea>proprietăți>clic pe Ipv4>proprietăți,introduci adresa ip și DNS.

| ouzzi96 explică (pentru Tagaso):

Trebuie sa platesc ip static? ca nu inteleg baga id meu te rog sa-mi explici
uzzi_ovy

| Tagaso a răspuns (pentru ouzzi96):

Dacă vrei IP static trebuie să plătești în plus

| ouzzi96 explică (pentru Tagaso):

Dar l-am avut odata si acum trebuie sa platesc ca sa-l fac din nou?

| Tagaso a răspuns (pentru ouzzi96):

Dacă l-ai avut ar trebui să-l știi, intri la placa de rețea și treci pe IP static, nu trebuie să plătești din nou, cred că plătești și acum și dacă ești pe dinamic

| ouzzi96 explică (pentru Tagaso):

Zi-mi cum sa intru in placa de retea ca sa trec pe static sa incerc daca merge