| razvan101 a întrebat:

Salut tuturor!
Iphone-ul meu 3gs nu se mai aprinde decat daca il pornesc dintr-un program si atunci apare imagine alba pe tot ecranul.
l-am dus la un service mai putin autorizat si au zis ca nu e o probelma de soft, e o problema din telefon.
Ce imi recomandati sa fac, sa mai incerc la alt service, sa-l duc la Orange sau.?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Service-ul a gresit. Problema poate fi de la soft. Asa au patit mai mult persoane. Este o defectiune care au patit-o majoritatea Iphone-urilor.

| tirel a răspuns:

Salut! Iti zic cateva variante care sper sa iti fie de foloshappybig grin Incearca sa conectezi telefonul la calculator. Daca il detecteaza computerul poti sa intri in iTunes si sa ii dai restore. Asta pe partea de soft. Tot pe partea de soft daca nu il detecteaza poti sa il pui in dfu mode si vezi atunci daca il recunoastehappy Dacanu functioneaza incearca sa pui intrebarea pe forumuri in engleza sau sa intri la suportul Applehappybig grin Se poate sa fie si problema de hardware dar aici nu am cu ce sa te ajut! Mult succes! Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca ai o nelamurire nu ezita sa intrebihappybig grin