| BodoGenn a întrebat:

.va rog sa ma ajutati cu niste idei.Intrebarea este...de ce mi se blocheaza calculatorul indiferent pe ce sunt? deci pc-ul are windows 7 pe 64 bits din 2014 si nu am avut probleme cu el,acum nu stiu ce are,parca a innebunit.A inceput sa mi se blocheze si pe net si pe jocuri, dar se blocheaza in sensul ca doar se blocheaza 5 secunde si apoi merge iarasi, nu ma scoate de pe jocuri si de pe net etc.Nu am niciun pic de praf in unitate si nici in componente.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Din o mie de motive. ceea ce scrii e relativ. cum nu putem sa vedem ce configuratie ai, ce programe, cum e optimizat pc, cred ca ar fi o idiotenie sa scriem ceva concret. instaleaza team si asa posibil ca cineva sa te ajute. sau, asa cum stiu pe cineva foarte "priceput" in aceste lucruri...mergi la un service autorizat si contra unei plati o sa ti-l repare sau cine stie?

| BodoGenn explică (pentru gelu1970):

Am uitat ....AMD PHENOM II x II 555 Black Edtition 3/2 GhZ, 4096 GB RAM, GT 430 1 GB DDR 3 Gainward Edition, DirectX 11 si Windows 7 ultimate 64 bits.Dar nu asta conteaza, pentru ca aceste jocuri pe care le-am instalat le-am mai jucat si acum 2 luni si mergeau perfect...

| gelu1970 a răspuns (pentru BodoGenn):

Ok. si eu acum doua luni eram mai tanar.
antivirusul ce il folosesti e o castana.
ceea ce am scris mai sus cu service, nu cred ca e necesara. si sincer nu aveam de gand sa te trimit la un service inainte sa incercam alte lucruri.
deci ceea ce am scris cu convingere e sa instalezi teamviewer si asa pot sa vad in concret ceea ce e.
in cazul in care tu de asemenea esti dintre aceeia ce considera ca team e folosit pentru a face rau si nu pentru a ajuta, poti lua in considerare ideea unui service.

| emignon a răspuns:

Buna ziua. Pe semne aveti virusi in calculator. Ati putea reinstala Windows-ul? Sau macar sa-i faceti o scanare cu antivirus.

| BodoGenn explică (pentru emignon):

Pai....eu nu as vrea sa il reinstalez pentru ca nu este,, distrus,, sau ceva de genul, este doar o problema care se poate rezolva.Si da, am scanat cu Microsoft Security Esentials si nu mi-a gasit nimic, chiar acum fac o defragmentare sa vedem.Mersi!