| xSNGHOSTx a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar laptopul asta: Laptop ASUS ROG Strix G17 G713IE-HX004 17.3 inch FHD AMD Ryzen 7 4800H 8GB DDR4 512GB SSD nVidia GeForce RTX 3050Ti Eclipse Gray
si as vrea sa stiu cum este strict pentru gaming
nu vreau raspunsuri de genu"mai bine ia ti pc sau est"
cam cate fps ar duce cs go pubg gta codw

6 răspunsuri:
| DaniTIRB a răspuns:

Daca iti doresti acest laptop, cumpara-l.
Are un pret raport calitate/pret bun. In principiu, ram-ul si placa video sunt un bottleneck (sunt inferioare/se misca prea incet) fata de procesor. La 4000 RON laptopul merita.

FPS-urile NU SUNT PRECISE (1080p)
Call of Duty Warzone 1: Low - 110 fps || High - 70 fps
Call of Duty Warzone 2: Ultra - 62 fps
GTA V: Normal - 90 fps || High - 80 fps || Very High - 76 fps
CS:GO: Very High - 270 fps (Mirage)
PUBG: Medium - 115 fps

| xSNGHOSTx explică (pentru DaniTIRB):

Vreun laptop mai bun pana in 3500 lei stii?

| xSNGHOSTx explică (pentru DaniTIRB):

4500***

| DaniTIRB a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

In principiu laptopurile care au pretul 4000-4900 lei au aceeasi configuratie: i5 gen 12 / ryzen 7 zen 3 + rtx 3050 / rtx 3050 ti
Laptopul pe care l-ai mentionat tu este in topul celor mai bune laptopuri care se afla in aceasta suma (4000-4900 lei). Nu iti pot oferi alte sugestii in afara de unele care sunt mult mai puternice si la acelasi pret, dar sunt second hand.

| xSNGHOSTx explică (pentru DaniTIRB):

Nu prea as vrea sa cumpar second hand pentru ca cine știe ce defecte ascunse au

| DaniTIRB a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Ma rog, laptop-ul se afla la un pret bunicel (momentan) 4000 lei pe Vexio cu livrare gratuita. Daca ar fi avut un pret mai mare nu ar mai fi in acel "top" pe care l-am mentionat.