| GulDan a întrebat:

Vreau sa-mi inbunatatesc cunostintele despre calculator..adica in ultimu timp doar m-am jucat acum vreau sa invat mai multe despre Pc,blogging,programare, hacking.etc.Cum si de unde invat si eu?

6 răspunsuri:
| iryonutz a răspuns:

Cauta in format pdf cartea Totul Despre c++.O sa te lamureasca iar daca iti place continua cu alte limbaje de programare cum ar fi website:html, php, javascript, etc

| Danzell a răspuns:

Ok nu iti recomand sa intru in C++ sau chestii de genul daca de abia incepi.
invata cum merge un calculator si ce componente are, dar nu ma refer sa le insiri gen aia-i memorie, ala CPU. sa stii en detail care e rolul lor si ce fac. asta pentru cunostintele tale generale.
pentru inceput invata cum sa faci pagini web in HTML5.
dupa ce intelegi cum se structureaza un limbaj simplu ca html-ul poti trece si la ceva mai avansat ca Python sau C++.
eu pana am ajuns sa invat python am trecut si prin Basic si ABC (predecesorul python)

| suMRed34 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti cauti cat mai multe despre C++ pe internet sau chiar la librarii pentru a-ti lua niste manuale, culegeri cu programe, etc. Daca ai biblioteca la scoala poti imprumuta de acolo carti si culegeri cu probleme. Sper sa evoluezi in ceea ce ti-ai propus!

| Trollerul a răspuns:

Sti cum inveti, prin experiente happy, acum 2 ani tot imi placea sa'mi bag degetele prin unitate si prin toate programele de pe net, si acum sunt ucenic la un magazin de IT happy. Bafta!

| twentyfourjuly a răspuns:

Păi, dacă vrei de exemplu să aflii tot felul de programe gen : editare video, poze (photoshop), cum să faci obiecte 3D pe un program anume sau chestii de genul caută în engleza pe Google sau întreabă-mă pe mine ce fel de program ai vrea.
Despre blogging ce să zic...îți poți face un blog (blogspot.com) și să vorbești acolo de tot felul de chestii dar nu știu cum ai putea să iți aduni cititori ca să merite. Și cu hacking-ul e cam periculos dar Youtube-ul îți poate da foarte multe răspunsuri, scrie how to hack ------ în loc de liniuțe scrii ce ai vrea tu să "hack-uești" în fine, nu știu dacă te-am ajutat cu ceva.

| Unicovrigul a răspuns (pentru twentyfourjuly):

Auzi, tu pari ca te pricepi la chestii d-astea asa ca te intreb:
Daca o sa incerc varianta asta de a face gems pe ourworld ( https://www.youtube.com/watch?v=Mp3scW9K0UQ ), cu un cont nou-nout, creeat ca sa nu-mi baneze originalul, o sa imi blocheze pc-ul cei de la OurWorld?