| SalutFrate112 a întrebat:

Salut,vreau sa pun si eu o intrebare si sper sa imi raspunda fix cei care se pricep. Daca o placa de baza suporta maxim procesor de generatia 11(si eu imi iau i5 11400F), mai trebuie sa ii fac update la bios sau deja functioneaza fara update?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, merge fara update la bios.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri pe pagina producatorului de baza, cauti modelul tau si acolo iti arata ce procesor e compatibil si de la ce versiune de bios.

| SalutFrate112 explică (pentru Intruder19):

Asta deja am zis nu stiu la ce mi ai raspuns tu. Am zis ca scrie *compatibil cu Intel gen 10-11* si eu imi cumpar *i5 11400F* intrebare e..Mai trebuie neparat sa fac update la bios sau ruleaza i5 11400f fara update ala?

| Wr3nch a răspuns (pentru SalutFrate112):

Daca ne poti da si modelul placii de baza ar fi mult mai ok.

| SalutFrate112 explică (pentru Wr3nch):

Https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/h510m-h/ pot rula sau nu un i5 11400f fara update la bios?

| SalutFrate112 explică (pentru Wr3nch):

Asta este raspunsul pe care il voiam(daca da sau nu), multumesc mult.

| Wr3nch a răspuns (pentru SalutFrate112):

Da, merge fara update la bios.

Răspuns utilizator avertizat