| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, am acest stick: https://mediagalaxy.ro/......USB124000/ (doar ca are 16 GB) şi nu îñteleg de ce uneori ma lasa sa copiez pe el să zicem filme de 7-8 GB şi alteori zice dupa ce copiaza 2-3 GB că nu mai e spațiu. Care să fie cauza?

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Eroarea e data de deconnectarea stick-ului, care apoi se reconnecteaza singur si tu nu iti dai seama
insa bun venit pe Microsoft, in loc sa dea o eroare corecta, arunca la plezneala ce le trece prin cap

iar problema e din cauza ca stick-ul e de proasta calitate, lucru ieftin
iar usb-ul tau nu merge prea bine, incearca sa il infigi direct in spatele calculatorului, in placa de baza
daca ai laptop, ia fiecare port pe rand pana gasesti unul care merge bine

toate usb stick-urile incep sa mearga tot mai prost pana cand nu mai merg deloc, insa daca e ieftin asta se intampla mult mai repede

| DoctorOtker22 explică (pentru CarcotasulVesel):

Am PC, am vreo 4-5 locuri de USB eu il punean in general in partea de sus a unitați, o să incerc sa il pun cum ai zis tu.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Cu, cat mai multe fire si mufe, cu atat merge mai prost un usb
asta include, usb hub, chiar cu alimentare separata, prelungitor usb, chiar si activ, mufele usb de pe fata calculatorului care sunt legate prin fire de placa de baza cu o alta mufa care se poate scoate

usb-urile din spate in schimb au niste conectori foarte, foarte scurti care sunt cositoriti direct pe placa de baza

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Formatează stick in NTSF

| DoctorOtker22 explică (pentru gelu1970):

Degeaba, e formatat pe NTFS.

| MagicOneT a răspuns:

Introduci stick-ul, intri in my computer / this pc, dai click dreapta pe el si ii dai format, selectezi NTSF si dai format, o sa se stearga toate datele de pe el

| DoctorOtker22 explică:

Da aia este sigur, am 2 intrari de usb pe fata calculatorului si la alea nu prea merge si alte 10 intrari care sunt mai aproape de placa de baza si e okey, multumesc mult.