| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am cumparat de curand o placuta de RAM Kingmax 4gb DDR3 1600 mhz. In PC eu am deja o placuta Kingmax 2gb DDR3 1333 mhz. Cand o pun si pe cea de 4 gb cand pornesc PC-ul se aude un sunet din unitate de 3 ori la rand. Am incercat sa o pun doar pe cea de 4 gb in ambele sloturi dar tot acelasi lucru iar PC-ul porneste dar nu afiseaza nimic pe monitor. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Dontforget a răspuns:

Cele 3 bipuri inseamna ca ai o defectiune la memoriile ram fie ca este una sau 2 sau chiar pe placa de baza incearca sa o pui pe cea de 4gb in fiecare slot daca nu porneste potfi 3 cauze: 1. placuta nu este buna, e arsa 2. sloturile de pe placa de baza sunt arse (putin probabil) 3. Placa suporta maxim 2gb pe slot. Cea de 4gb trebuia sa o iei tot de 1333Mhz analizeaza si specificatiile placii de baza pe net si vezi cata memorie suporta maxim. Numai bine

2 răspunsuri:
| BeYourSelf7 a răspuns:

Ai incercat doar cu placuta de 4 gb? Fara sa o pui si pe cea de 2?

| o0ops_2090 a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Da am incercat dar tot se aude sunetul de 3 ori si nu afiseaza nimic pe desktop