| re1111 a întrebat:

Am o intrebare legata de memoria virtuala a computerului! La ce ajuta? Ce face mai exact? Cum o pot face mai mare? Ce imbunatateste? Mai merge? Multumesc :3

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

Memoria virtuala este memoria ram, sa-ti dau un exemplu, cand dai copy la un text, el ajunge in memoria virtuala/ram, iar cand dai paste, textul este copiat din memoria virtuala in notepad sau unde ii dai tu paste.

1 răspuns:
| rapidistii23 a răspuns:

Daca ai un stick de memorie de vreo 2gb sau 4gb sa stii ca se poate sa iti maresti memoria virtuala a PC-ului tau...dai click dreapta pe stickul dau din my computer si dai proprieties si acolo ai optiunea ready boost. dar daca nu iti merge aceasta optiune inseamna ca PC-ul tau nu mai are nevoie de alta memorie pentru ca are suficienta memorie pentru a rula usor windows-ul sau alte chestii... FUNDA?