| AvrameL a întrebat:

am o intrebare... mi s-a stricat placa de retea la pc ( placa este pe placa de baza ) mi-am cumparat o placa de retea. Problema este alta windowsu nu este facut, am incercat sa-l fac si cand ajunge la conectarea la retea nu-mi merge, adica sta bara de incarcare pe la jumate si nu si mai incarca straight face. Se poate face ceva de la bios? FUNDAAA

6 răspunsuri:
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul ca sa fi sigur ca ai instalat corect si driverele de la placa de retea. posibil sa nu-ti recunoasca placa de retea.

| AvrameL explică (pentru romaniaTEiubesc):

Asta e problema ca nu ii instalat windowsu si cand vreau sa-l fac nu pot ca nu-mi merge mai departe cand isi instaleaza placa de retea

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Cand incepi instalarea windowsului pune-l sa booteze din bios nu de pe cd.incearca asa sa vezi daca se instaleaza si placa de retea.

| AvrameL explică (pentru romaniaTEiubesc):

Cum trebuie sa fac? unde sa intru? straight face

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Prietene eu iti sugerez un site bazat pe videotutoriale.dai play si asculti si privesti cu atentie ce spune baiatul ala legat de instalarea de drivere pentru componente necunoscute (inclusiv problema ta placa de retea).
in cazul in care nu este ceea ce cauti poti da cautare pe site la ei acolo in dreapta sus scrie "cauta" si scrii acolo exact ce vrei sa gasesti. daca nu te descurci nici asa atunci vezi ca ai posibilitatea sa-i contactezi prin mesaje sau email (nu mai retin exact) si ei iti explica toti pasii care trebuie sa-i urmezi. succes si multa bafta sper sa-ti rezolvi problema.
intra aici:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| vladflorea a răspuns:

Cumpara alta