| Nelutzu222 a întrebat:

Salutare happy. Am o mica problema cu pc-ul, Mi se tot reseteaza asa intamplator, Mi sa resetat dupa 5 min ce l-am aprins, dupa 5 ore sau deloc, Mi se tot reseteaza asa intamplator poate odata de 2, 3 sau de mai multe ori pe zi sau deloc Dc? Temperaturile de la placa video,,, Baza, si etc Sunt in regula. Poate am virus ceva, Sau ce as putea avea.

Multumesc!

Funda!

Răspuns Câştigător
| yAdrian a răspuns:

Pai din cate spui tu cred ca cea de 1gb e stricata si cea de 512 da semne ca ar fi pe duca. Incearca cu o memorie de la un prieten vezi daca face tot asa nu am idee, daca merge normal inseamna ca aveai probleme cu memoriile, schimba-le.

8 răspunsuri:
| FuNN a răspuns:

Vezi daca ai automatic update pe on. daca il ai dal pe off... daca e pe off reinstaleaza windowsu e singura cale sa rezolvi problema si vezi ca imediat se poate reinstala un windows. vezi ca unele virusuri sunt keylogere adica iti urmaresc toata activitatea dp pc (cu cine vb, ce scrii, iti face poze la ecran) si asa poti sa pierzi banii dp card. etc conturi pe jocuri sau facebook... etc. reinstaleaza windowsu e mai sigur asa. AAA si daca ai windows-ul piratat vezi sa dai automatic update pe OFF neaparat!

| Nelutzu222 explică (pentru FuNN):

Pai win nu-i facut de mult de vreo 2 saptamani si cu update il am off si daca as reinstala win si iar face tot asa atunci ce as putea sa fac

| yAdrian a răspuns:

Salut! Iti apare ceva albastru pe ecran inainte sa se restarteze?

| Nelutzu222 explică (pentru yAdrian):

Nup

| yAdrian a răspuns (pentru Nelutzu222):

Incearca sa il pornesti fara memorii. Daca scoate un sunet ciudat e bine. Apoi porneste-l doar cu o memorie(pe rand) si vezi la care nu se mai restarteaza, e posibil sa ai o memorie defecta. Am avut si eu o probelma asemanatoare. Am avut 4GB rami si acum am doar 2 dar functioneaza... Bafta! big grin

| Nelutzu222 explică (pentru yAdrian):

Am incercat cum ai zis tu am scos ambele memori face un sunet ttttttt, Am pus o memorie (512Mb) Calculator merge dar si-a dat restart de 2 ori si daca scot asta de 512 si o pun pe cea de 1Gb nu se aprinde si scoate tot sunetul ala TTTTT, si daca le pun pe ambele am 1.5Gb si merge dar is da rr,,, ce as putea face?

| Nelutzu222 explică (pentru yAdrian):

O sa incerc sa vad ce revolv mersi de ajutor Funda!

| yAdrian a răspuns (pentru Nelutzu222):

Pai din cate spui tu cred ca cea de 1gb e stricata si cea de 512 da semne ca ar fi pe duca. Incearca cu o memorie de la un prieten vezi daca face tot asa nu am idee, daca merge normal inseamna ca aveai probleme cu memoriile, schimba-le.

| Girleanu_Adi_1997 a răspuns:

Pai sa vedem eu am avut o problema asemanatoare se restarta dupa 5 minute de la deschidere si intruna singura solutie o reinstalare a windosului pentru ca nu am fost instalat bine!