| Adyrolly a întrebat:

Salutare, am o problema cu un laptop Asus A52J, mi se blocheaza continuu si nu stiu ce sa ii pot face.
Am placa video ATI dedicata de 512 mb, procesor i3 de 2, 13 GHz si 3 Gb de ram.
Laptopul a fost al surorii mele si acum e la mine, ea spune ca se bloca asa chiar de la bun inceput de cand a fost nou.
Se blocheaza mai ales cand ma uit la videoclipuri, beculetul care imi arata functionarea procesorului se aprinde (nu mai palpai, ci ramana aprins) si nu se stinge pana nu se deblocheaza laptopul. Initial am crezut ca e o problema de caldura dar am instalat Core temp si nici un nucleu nu imi trece de 60 de grade inclusiv cand e blocat. Banuiala mea este ca e din placa video sau din memoria Ram, voi ce imi sugerati? Ce as putea incerca sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

De cand are procesorul beculet? Beculetul e de la hard, istetimea ta! Asa ca mai bine ai vedea hardul daca e in toate mintile!