| GGB22 a întrebat:

Salutare,
Am o tableta LG Gpad v500 cu versiunea KitKat 4.4.2 nu pot sterge foldere de pe cardul extern sa copiez din memoria dispozitivului pe sd card nici sa instalez aplicatii pe sdcad.Imi spune ca nu se poate sau alte mesaje de genul si imi afiseaza sa root-ez tableta sau sa astept versiunea5.0. Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Asa e androidul 4.4 kitkat - cel mai prost android - iti face cardul inutilizabil - merge numai in citire, iar la scriere doar cu unele aplicatii preinstalate - poti incerca daca merge copierea folderelor pe cardul SD cu managerul de fisiere preinstalat in tableta. Daca nici asa nu merge, atunci numai rootare sau android 5.0 sau 4.2, 4.3. Daca urmeaza sa apara un update pentru 5.0 e bine - e mai bun decat 4.4

1 răspuns: