| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Am pornit dupa mult timp un pc.
Porneste dar la pornire se aud niste zgomote cam ciudate,nu apuca sa intre in windows ca se opreste.
De la ce sa fie problema ca se opreste?
Va rog daca stiti raspunsul daca nu nu... fara alte recomandari,sugestii gen,,du-l la service" sau altele, pentru ca nu am timp de discutii interminabile si nu imi place sa ignor pe nimeni.
Mersii

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuiesc schimbate piese, memoriile hardul, daca si dupa ce schimbi aceste piese face la fel atunci defectul poate fi in placa video sau procesor

| maphiotul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Doar prin eliminare se poate?
Faza naspa ca nu apuc sa intru in bios.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru maphiotul):

Eu cred ca devina este hard discul incearca sa schimbi

| maphiotul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ok,dar problema e ca vreau sa recuperez poze de pe hard.
Tocmai de aia am vrut sa pornesc pc-ul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru maphiotul):

Numai la un servis reparatii calculatoare iti vor recupera ei pozele, le vor salva ei pe un stik usb.

| maphiotul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tocmai am mentionat sa nu imi recomandati sa il duc la service, ca ata stiam si eu laughing
Am motivele mele sa nu il duc la service si am notiunile de baza ca sa il repar eu.
Am nevoie doar de puțin ajutor happy

| Wr3nch a răspuns:

Daca zgmotul ciudat e un bip sau mai multe atunci ceva piesa e de vina. Depinde cate bipuri se aud.

| maphiotul a răspuns (pentru Wr3nch):

Mai multe.
Incerc sa le numar imediat

| maphiotul a răspuns (pentru Wr3nch):

8 bip-uri

| Ayanhyt2 a răspuns:

Trebuie curațat înăuntru la componente, se poate supraîncălziți

| maphiotul a răspuns (pentru Ayanhyt2):

Cum sa se supraincalzeasca daca nici nu apuca sa intre in windows?