| BlackBMW a întrebat:

Am și eu o problema cu laptopul. Acum ceva timp se stingea brusc, uneori după 3 secunde, alteori apuca sa se incarce Windowsul. Am descoperit că era de la încărcător, și am căutat diferite poziții ale cablului și l am lipit cu banda. A funcționat foarte bine aproximativ 2 luni așa, iar de curând a început iar sa se oprească. Cateodata merge si 20 de minute, altădată 3-4 minute. Cineva mi-a spus că încărcătorul pierde tensiune, sau este în scurt. Menționez că bateria este scoasa de 2 ani, deoarece nu mai funcționa. Eu sper sa fie de la încărcător. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

De ce nu verifici cu alt incarcator?
S-ar putea sa aiba o intrerupere pe undeva, daca ai gasit o pozitie in care alimenteaza. Si atunci, va trebui sa cumperi altul. Chestia cu "pierderea de tensiune" la incarcator, mi se pare o gluma.

| BlackBMW explică (pentru francut):

Nu am găsit la nimeni încărcător cu ce am nevoie, și nu prea as vrea sa dau 150 de lei pe un încărcător nou și să nu fie de la el. O să îl duc la un service sa îl verifice.

| francut a răspuns (pentru BlackBMW):

Corect.