| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un HewlettPackard dx2400 dar am o întrebare, la siteul oficial HP scrie ca limita de drivere este până la Windows Vista dar el rulează cu ușurință Windows 10, de ce nu sunt drivere și pentru acest sistem?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca nu mai vand vechitura aia, asa ca nu mai baga bani in update la drivere
insa, in teorie... win 10 nu gaseste toate driverele?

| Wr3nch a răspuns (pentru Brizbriz):

Windows 10 nu poate gasi drivere care nu exista. Daca ultimlele drivere au fost de Vista, Windows 10 iti pune ceva generic cat sa ai imagine si sunet si de acolo te descurci.

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Nu

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici dupa windows update?

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Din păcate, nu, trebuie de fiecare data sa dau un doubleshoot că sa îmi modifice setările driverului

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Simplu! Pt ca nu se mai fabrica demult acest tip de laptop!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Asta e pc

| Yuoia a răspuns:

Un pc bun, pe care ei vor sa-l scoata din circulatie. Ca sa vanda mereu altele. Interesul pentru profit e mai mare decat gargara pe care o fac cu epuizarea resurselor, grija pentru Pamant, etc.