| adelynx a întrebat:

am si eu o intrebare cum fac sa instalez un modem smartax mt882? am windows 7 iar pe cd de instalare are drivere pana la windows vista 64. eu il faceam cu vista 64 dar la sfarsit imi cere sa intoduc calblul il bag in modem si dupa imi scrie Please plug in USB ADSL modem now...
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Modoranu a răspuns:

Si eu am acelasi meodem ca al tau. doar ca am windows xp. Si eu cand mi-am pus net acum 3 ani la romtelecom am avut probleme cu instalarea lui, pana la urma am aflat ca nu trebuie instalat nici un program. Eu dupa ca restartez modemul trebuie sa scriu in bara de adrese de la browser de internet http://192.168.1.1/ iti apare o casuta cu username si parola la care scrii in amndoua "admin". si ai intrat in meniu. Aici trebuie sa te duci in stanga sa dai pe basic>wan seting> iar apoi in tot tabelul ala mare trebuie sa apara undeva loghin information. Acolo la username si parola trebuie sa scrii username si parola ale tale.pe care le primesti daca suni la romtelecom si le ceri sau pe contract, sunt scrise astea apoi te duci in josul pagini si dai submit si gata aio configurat modemul.(asa fac eu) Dar ca sa imi mearga netu mie neaparat al doilea beculet de la modem (link) trebuie sa fie portocaliu. OK bafta sper ca te-am ajutat. Funda :X

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! A mai fost cineva in situatia ta si a gasit, uite aici http://www.cwr.ro/showthread.php/12438-Driver-pentru-Huawei-SmartAX-MT882. Succes!

| Modoranu a răspuns:

Ai reusit ?