| adelynx a întrebat:

am si eu o intrebare cum fac sa instalez un modem smartax mt882? am windows 7 iar pe cd de instalare are drivere pana la windows vista 64. eu il faceam cu vista 64 dar la sfarsit imi cere sa intoduc calblul il bag in modem si dupa imi scrie Please plug in USB ADSL modem now...

Ce sa fac?

1 răspuns:
| askhelp a răspuns:

Salut! Nu trebuie neaparat instalat cd-ul! Banuiesc ca vrei sa transmiti semnal prin USB nu? sau prin cablu de retea LAN? daca este prin usb descarci programul asta (este pentru smartax mt882 - win 7 driver ) http://web.clicknet.ro/inpcro/882_driver.zip,si sa ai cablul neconectat in timp ce se intaleaza, pana ce iti v-a cere el, sau daca vrei solutia prin LAN nu trebuie decat sa ai cablul conectat in pc iar apoi deschizi o pagina web si scrii in bara de adrese 192.168.1.1 si iti v-a aparea o fereastra in care trebuie sa iti bagi numele de utilizator " admin " si pass "admin" iar apoi urmeaza ce este in poza de pe link http://www.inpc.ro/......882.Bafta!