| andreea228 a întrebat:

Salutare!
Am un Huawei Ascend G6 [ Da, G6 NU P6! ] si as vrea sa stiu niste aplicatii [pentru android] care m-ar ajuta sa ruleze mai repede sau sa incetineasca consumul bateriei inchizand aplicatiile ce ruleaza in background sau sa stearga fisierele care nu ma ajuta si rezidurile ramase de la aplicatii dezinstalate...

Dau funda :3 multumesc!

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Clean Master. Este o aplicatie gratuita. O poti descarca si instala de pe Play Store. Poti curata sistemul de filele inutile. Poti opri aplicatile care ruleaza in background.

Daca vrei sa nu ti se mai consume asa repede bateria regleaza luminozitatea.
Cu cat este mai mare cu atat bateria se va consuma mai repede.
Ca sa o reglezi:
Settings->Display->Brightness->debifezi automatic brightness->reglezi luminozitatea-> bifezi automatic brightness.

Bafta happy