| IonutMH a întrebat:

Salutare.Am un laptop achizitionat astazi si deja am probleme cu el(daca se poate spune asa).Am instalat windowsul(pentru ca nu avea) si el neavand driverele trebuie sa le scot logic. Faza e ca nu il pot conecta la internet sau prin wireless-ul pe care il am.Am nevoie de ajutor va rog(ce trebuie sa fac...cum sa il conectez)
P.S:stiu ca dupa ce il conectez la internet windowsul poate scoate singur driverele...dar acum daca nu merge sa il conectez fara drivere e o problema(nu detecteaza placa de retea din cauza driverelor)

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

In Primul rand trebuie aflata seria si modelul Placi de Baza, mergi la un Pc conectat la internet si scrii in Google [placa de baza model serie driver retea download, descarca driver-ul si instaleaza-l pe laptop, dupa conectarea la internet pentru a recupera celelalte drivere foloseste metoda urmatoare.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le ai.descarca drivarele care iti sunt necesare si install

| IonutMH explică (pentru jhonny999):

Modelul este acesta http://www.emag.ro/......DPK3JBBBM/ am cautat eu chipset drivers dar nu am gasit... poate ma poti ajuta

4 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Descarca programul pe alt calculator si instaleaza-l si el o sati caute draivarele fara internet si le descarci rind pe rind

| IonutMH explică (pentru ion933):

Ce program sa instalez pe alt calculator? ...am nevoie de mai multe pareri...dau funda

| Florin_Matei_1988 a răspuns:

Ai rezolvat? aceiasi problema am si eu. normal trebuie win8 pe el