| liviubat a întrebat:

Salutare!
Am un laptop ( cu windows 7) si un desktop (cu windows xp) si doresc sa pot printa de pe laptop fara sa ma conectez la imprimanta prin cablu usb. Stie cineva daca e posibil acest lucru pentru ca mai am si 2 imprimante, fiecare cu treaba ei si vreau sa lucrez si sa printez cand pot fara sa mai trag cabluri dupa mine.
Va multumesc si va rasplatesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu eu se poate, dar numai daca imprimanta este wireless. Numai bine!

| alexmircescu13 a răspuns:

Trebuie sa ai share la imprimanta, ca sa se poata vedea si de pe laptop. Pe urma o setezi ca imprimanta implicita, daca vrei.

| sonya a răspuns:

Daca ai si router in casa poti face o retea intre calculatoare. Merge si fara router. Routerul il poti folosi daca ai imprimanta wireless. Insa sa iti faci retea si dai share la imprimanta. si cand ii dai print selectezi de acolo imprimanta respectiva.

| liviubat explică:

Am router si merg in retea. Asa am internet pe amandouax, dar cred ca trebuie sa iii fac alte setari si nu ma pricep, mai ales ca sunt 2 sisteme de operare diferite.