| xMaTrIxX a întrebat:

Salutare. Am un laptop Dell win 7 il aprind merge apoi cand se aprinde si dau sa intru in ceva se stinge (cam dupa 3-4 minute de cand s-a pornit) inca ceva nu se stinge nu stiu cum sa va spun...intra in starea de veghe ( dar cand intra in starea de veghe nu mai ruleaza nimic, dar al meu merge in continuare decat ca se face ecranul negru) si cand tin apasat pe acel buton care intra in starea de veghe cand inchizi leptopul intra in starea de veghe si merge dar face la fel acum se stinge mai repede. Va rog ajutati-ma Dau funda happy

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Intra in : Control Panel > Optiuni de alimentare - si vezi daca acolo este setat totul cum trebuie... Bafta!

| xMaTrIxX explică (pentru lpavel):

Si cum ar trebui sa fie stetat corect?

| lpavel a răspuns (pentru xMaTrIxX):

Ai intrat acolo inainte sa intrebi? Acolo se poate seta când sa intre pc-ul in starea de veghe, când sa se stinga monitorul blablabla deci la tine poate e setat sa se inchida dupa cateva minute, de aceia am zis sa vezi daca acolo e in regula...

| xMaTrIxX explică (pentru lpavel):

Am facut un video cum face laptopul de cand il aprind....aici nu cred ca merge sa il postez

| lpavel a răspuns (pentru xMaTrIxX):

Binenteles ca aici nu-l poti pune... Daca ai intrat unde am zis si totul e in regula atunci nu cred ca mai ai ce face, ar trebui sa-l duci la un service!