| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Dacă ați fi în situația de a vă lua un laptop sau un sistem desktop și ați instala Windows 10 pe acel laptop sau sistem desktop, în ce limbă ați instala sistemul de operare Windows 10 dintre română sau engleză?

Cel mai bun răspuns va primi fundă!winking

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mereu engleza. traducerile software sunt niste chestii groaznice care iti pierd din sens

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

English bro ca tot ne-am murdarit cu toti la bot de limbi straine.
Daca ajungi de mic sa te inveti cu o anumita limba pe sistemul de operare iti vine peste mana apoi sa treci pe romana.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De preferat in limba română pe care o inteleg, dat fiind faptul ca sunt termeni si denumiri mai diferite, in engleza daca nu există varianta limbii mele materne româna.

| LPCTSTR a răspuns:

Engleza, dar este recomandat pentru incepatori romana (pentru acomodare).

| NLS a răspuns:

Engleza.
Chiar dacă la munca am din 2014 totul în germana.

| gabicoo a răspuns:

Îl instalezi în engleză! Am Windows 10 Pro cu licență, pe laptop, instalat în engleză de la început.
Ai posibilitatea să-l treci în română dacă vrei. Descarci pachetul pentru limba română și îl instalezi. Eu așa am făcut. Nu am fost mulțumit. Am dezinstalat limba română și am revenit la limba engleză.
Succes!

| Algo098 a răspuns:

Eu engleza stiu, apoi majoritatea programelor sunt in engleza si in consecinta as instala w10 in engleza. Pana acum numai in engleza am instalat windows-ul.

| Algo098 a răspuns:

In romana l-as instala doar daca mai foloseste cineva acel laptop si acel cineva vrea in romana. In romana, mi se pare mai neobisnuit sa-l folosesc. Cred ca uneori as sta putin sa ma gandesc ce am de facut daca ar fi in romana.

| mngzx a răspuns:

Eu as instala in engleza, e limba cu care sunt obisnuit de mic, in ceea ce priveste aparatele electronice, consolele video, telefoane etc