| NeonEngineer a întrebat:

Mi-am cumpărat un laptop Lenovo, procesor i3, 2GHz,4GB Ram, si nu am idee ce sistem de operare sa-i pun. Windows 7 sau 10, pe 32 sau 62 biti, nu prea inteleg diferenta dintre acestea si as dori ca cineva sa imi explice putin.Si niște recomandari sunt numai bine venite.Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca ai pana in 3 gb ram pui 32 bites, daca ai peste 4 gb ram pui 64 de bites, daca ai 4 gb ram pui 64 bites, nu pe orice Lenovo merge windows 7, da-mi modelul sa vad daca merge, da-mi bugetul tau man

| RAY a răspuns (pentru NeonEngineer):

Merita e ieftin, plus urgent un ssd, ca are hardul de 5400 rpm

| RAY a răspuns (pentru NeonEngineer):

Pe asta am instalat eu windows 7 merge

| NeonEngineer explică (pentru RAY):

Te referi ca pe viitor sa ii schimb hard disk ul cu un ssd?

| RAY a răspuns (pentru NeonEngineer):

Da

15 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

De 64 bit
7 sau 10 e alegerea ta.

| xerxes1 a răspuns:

Win 7 pe 64.
Se misca destul de bine.
Este modelul cu placa video Nvidia?

| NeonEngineer explică (pentru xerxes1):

Da...este acel model.

| NeonEngineer explică (pentru xerxes1):

Da...este acel model

| NeonEngineer explică (pentru xerxes1):

Da,este acel model cu nividia

| xerxes1 a răspuns (pentru NeonEngineer):

Am unul identic. avea Linux si i-am pus win 7 pe 64 de bit.Se gasesc pe site-ul Lenovo toate driverele necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ubuntu sau Windows 10, ma enerveaza invechiti astia cu Windows 7...

| Rommeo a răspuns:

Poti incerca si un Linux macar in dual boot, mai ales cu atacurile astea cibernetice din ultimul timp care au fost si o sa mai fie. Pe Linux nu te doare capul stai super linistit, dar daca vrei si jocuri atunci mergi pe windows. Este bun si Windows 10 dar sa stii sa l optimizezi la bine.

| XYZ02 a răspuns:

Pune windows 7, 10 sta prost cu resursele are un defender care mananca tot ce prinde(ma refer la resurse) si mai are si acel annoying windows store.

| AndreiM77 a răspuns:

Windows 10 pe 64bit fara discutii, de ce sa pui un windows care mai are suport doar pe partea de windows defender? Sa fim seriosi. Daca nu incearca o distributie linux, recomand Linux MInt, o sa ruleze excelen.