| Maik_Deejei_1989 a întrebat:

Salutare. Pentru inceput vreau sa mentionez ca am internet de la RDS. Am 2 calculatoare legate la un router, iar problema e ca la un calculator internetul merge perfect, iar la celalalt cand merge cand nu merge, si cand merge se incarca foarte foarte greu. Care ar putea fi problema? L-am conectat si prin placa de retea integrata si la o alta placa de retea, dar rezultatul e acelasi.

5 răspunsuri:
| MnereaDarius a răspuns:

Ce intelegi prin "cand merge cand nu merge"... Care sunt simptomele? Se deconecteaza automat? Merge greu? Caracterizeaza-mi putin cele 2 computere ca sa-mi dau seama care este problema.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Pai asta din cauza ca cei de la rds iti dau internet pentru un singur pc, cand se mai conecteaza cate unul pe wirelles-ul tau atunci iti ingreuneaza conexiunea ta! Asa am patit si eu, si pana la urma am mai luat un router de la ei ca sa pun la celelalt laptop ca sa mearga, bineinteles ca pe celalalt l-am platit, l-am cumparat separat!

| WarThunder a răspuns:

Poate cel care nu merge este mai vechi si trebuie dus la un specialist in acest domeniu.

| yuio a răspuns:

E eu zic ca este din cauza lor sau placa de retea nu este compatibila si zic ca ar trebuie sa iti scimbi routerul care sa aiba 2 mufe pc1 pc 2 dacca vrei sa mearga