| BrD a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute? Care este diferenta in Samsung i9500 (S4) si Samsung i9505 (S4)? Si care este mai bun? De ce as alege unul in defavoarea celuilalt?

Răspuns Câştigător
| nyteshade1797 a răspuns:

Este mai bun acela care zici tu ca e "octa". Sa-ti spun eu cum e treaba. Ala "octa" de fapt are doua procesoare quad-core unul de 1, 6 si unul de 1, 2 mai mic. Sunt 2 procesoare legate unul de altul. Ia-l pe acela "octa".

6 răspunsuri:
| bogdannel977 a răspuns:

Diferenta pot sa zic ca este simtitoare fiindca Samsung i9500 1,6 ghz iar Samsung i9505 are un procesor mai bun, adica de 1, 9. FUNDITA?

| BrD explică (pentru bogdannel977):

Asta e un raspuns la repezeala dupa ce ai citit cateva caracteristici, nici macar nu ai vazut ca i9500 este octacore si i9505 este quadcore. O sa dau o fundita cuiva care stie exact sa raspunda la ce am intrebat.

| bogdannel977 a răspuns:

Frate daca stiai, de ce ai mai deschis topicul.Si vreau sa te contrazic(Samsung Galaxy s4 nu are Octa core, este o aberatie).Nu vad rostul comentariului tau avand in vedere ca asta ai intrebat, diferenta

| BrD explică (pentru bogdannel977):

He S4 has two major variants, one featuring a quad-core Qualcomm Snapdragon 600 and the other featuring an Samsung Exynos 5 Octa. The Exynos 5 Octa version features the first big.LITTLE architecture central processing unit (CPU) but does not have LTE connectivity. The CPU has eight cores, four of which can be active at one time to emulate a quad-core processor.

| BrD explică (pentru BrD):

The S4 has*

| BrD explică (pentru bogdannel977):

Pai eu am intrebat diferenta, care este mai bun, pe care ar trebui sa il aleg si tu ai raspuns ca diferenta este ca unul are procesor si celalalt altul, fara sa spui care este diferenta intre cele doua procesoare (adica ai spus ca unul e 1, 6 si altul 1, 9 si nu prea ma ajuta cu nimic). In plus cel care are procesor de 1, 6 mai are si un procesor de 1, 2 si este folosit atunci cand nu e nevoie de cel mare si astfel consuma mai putina baterie.