| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a întrebat:

Am facut rost de niste rami de la un laptop si nu stiu sigur daca sunt functionali, intrebarea mea este:

Poate sa se intample ceva prost daca pornesc laptopul cu 2 placute de rami stricate?

Placutele sunt 2 GB fiecare, laptopul suporta 4 GB.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se intampla nimic rau dar porneste laptopul cu fiecare pe rand sa vezi care-i buna si care defecta. Sa nu pui placuta in timp ce laptopul functioneaza.

| Frank51 a răspuns:

Teoretic nu se poate intampla nimic, dar totusi nu se stie, ori va porni ori nu.

| antonyo13 a răspuns:

Nu are ce sa se intample rau, o sa iti dea un fel de eroare cand il aprinzi, atata tot.