| IonutSxz a întrebat:

Salutare TPU, am un monitor pe 1440x900 rezolutia maxima si o placa video nVIDIA gt 730 de 2 gb v2 Gigabyte Revolution v2.0 si as dori sa imi iau un monitor de rezolutie 1920x1080 dar s-ar putea sa am un numar scazut de fps cumva? In jocuri in general sau pot sa ii fac ceva sa nu mai frame drops? Am pus un monitor de genul asta pe unitate si asa aveam, acum poate depinde si daca am pe hdmi. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Miguel12999 a răspuns:

Da, o sa ai depinde ce joci calculeaza cate fps uri ai si scade 10 15, joaca pe rez max daca vr sa ai nr de fps bun

| IonutSxz explică (pentru Miguel12999):

Faza e ca daca dau pe rezolutie mai mare o sa scada, daca dau pe una mai mica nu scade asa de mult