| Alex80000 a întrebat:

Cum sterg updaturile de la windows 7 pentru ca mi s-au instalat atat de multe incat aproape am ramas fara memorie! Cel mai bun raspuns primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt multe metode dar care o preferi tu iti zic doar 3 ca sa nu ma lungesc la 100 si sa nu alegi niciuna (si sa fii si confuz).
Dezactiveaza Updaturile la Windows 7 mai intai ca sa nu dezistalez si dupa aceea windowsul sa iti instaleze el automat din nou.
-Start=Control Panel=Administrative Tools=Services
Cauti Automatic Updates Dai Stop si dupa aceea Disable si Ok.
Start=Run=msconfig
Te duci sus pe [Services] Cauti Automatic Updates=(Debifezi).
Dai Ok si dai Exit Without Restart.
Nu se mai face acuma niciun Update.

2 Ar fii cel din Windows sa iti stergi updaturile.
Start=Control Panel=Add or Remove Programs.
Iar tu trebuie sa cauti updaturile si sa le stergi lucru foarte greu daca nu stii ce trebuie dezistalat.

3 Ar fii Metoda cea mai simpla si cea mai buna ca sa dezistalez orice program: (Desigur trebuie sa instalezi un program special).
Iobit Unistaller il instalezi (vezi sa bagi traducerea sau (limba) in romana.
Si ai asa:
Toata programele, Instalare Recenta, Programe Mari, Utilizate Rar, Acutalizarile Windows.

Te duci pe Actualizari de Windows si le stergi pe toate de acolo (iti va sterge si din registri si gata). Memoria ta a revenit.

Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Nu sunt atat de multe update-uri incat sa ramai fara spatiu pe HDD. Ele nu se sterg, se dezinstaleaza. Intai descarca asta gratuit si fa o curatenie completa in PC:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-vezi ce spatiu recuperezi, dupa care daca vrei mai mult poti dezinstala update-urile-procedeaza asa:
-1.Start-Control panel-Programs and Features-te duci in stanga pe"View installed updates" si te duci pe fiecare
si o dezinstalezi.
- Nu dezinstalezi update-uri de la "Adobe Reader", Adobe Flash Player"
video, audio,)
-Le dezinstalezi in general pe cele care incep cu KB...
-Daca sunt update-uri care nu te lasa sa le dezinstalezi, nu insisti.