| catalynx a întrebat:

Salutare TPU, de curand a aparut o problema la download, numai pot downloada complet niciun fisier, de ex daca downloadez un fisier de 1, 22 mb broswerul downloadeaza pana la 1, 21 mb apoi se blocheaza si im da o eroare de genul (NETWORK ERROR) folosesc chrome dar am incercat si cu ie 8 si la fel face. Cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Bună!
Câteva soluții:
1. Pentru chrome, intră aici
chrome://settings/clearBrowserData

bifează tot și click pe Clear browsing data.

2.Deschizi Internet Explorer, mergi la Tools, Internet Options, Advanced, Reset bifezi Delete, Ok, apoi click pe Restore to default, Apply și Ok.

3. Scanează PC-ul cu niște antivirusuri bune: recomand Malwarebytes și Hitman Pro.

4. Niște updateuri, nu strică niciodată
http://ninite.com/.net-air-flash-flashie-shockwave-silverlight/

5. Chrome este cel mai rapid browser, nu te lua după nimeni să-l schimbi dacă-ți place. În schimb poți dezactiva extensiile.
Pentru asta intri aici

chrome://extensions/

și debifează tot (mai puțin cea pentru antivirus dacă ai).

5. Pentru viteza de net fă asta:
Start >Run> gpedit.msc > Administrative Templates >Network Qos Packet >Shelduler Limit reservable bandwidth, bifezi Enabled și setezi ca valoare "0".
NU LUA NICIUN PROGRAM DE PE NET CARE PRETINDE CĂ-ȚI VA CREȘTE VITEZA.
Revino și zi-mi ce ai rezolvat.

| catalynx explică (pentru DDCC):

Da am scanat, am avut ceva virusi, dupa inlaturarea lor pc-ul merge mai bine, oricum o sa reinstalez windowsul. Multumesc

| DDCC a răspuns (pentru catalynx):

Cu plăcere.
winking
Poți face astea și după ce reinstalezi Windows-ul.
Te descurci cu instalarea?
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Spaz472 a răspuns:

Este un virus care nu te lasa prin toata lumea exista problema asta..cum rezolvi? instaland mozilla firefox eu folosesc mozilla de foarte mult timp si nu am avut probleme niciodata.Succes!

| Mirceasuper23 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul sau fa-ti un cont nou pe PC