| Alexandru_Purtan_1988 a întrebat:

Salutare TPU,
De curand am achizitionat un iPod touch 4th gen,
Problema este urmatoarea:
Il scot de la incarcat (baterie apropae plina), ma joc cam 2h 30min, inchid jocul (baterie aproximativ un sfert), blochez ecranul, dupa 5-10 min il deblochez (baterie aproximativ jumatate). Concluzie: Bateria scade foarte repede, dar urca inapoi dupa cateva minute...
Stiti cumva de ce fluctueaza nivelul bateriei si ce ii pot face?
Dau FUNDA!
Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asa fluctueaza la iPod 4 dar nici tweak-ul nu citeste corect nivelul bateriei. E o problema software din IOS.

| Alexandru_Purtan_1988 explică (pentru neluL):

Asa am spus si eu, dar am sperat la un "FIX"

| neluL a răspuns (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Fix-urile vin din update, updateurile la IOS, probabil acum cand se lanseaza IOS 7 o sa aduca ceva imbunatatiri.

| Alexandru_Purtan_1988 explică (pentru neluL):

IOS 7 nu este disponibil pentru iTouch 4g straight face

| neluL a răspuns (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Asa este, IOS 6.1.3 este actualizarea finală la iPod Touch 4G, are memorie RAM mica, doar 256 MB.