| MachineGame a întrebat:

Salutare TPU, haideti sa va spun care e problema mea, vreau sa-mi iau un Xbox 360 ( http://www.altex.ro/consola-microsoft-xbox360-new-slim-s ystem-250-gb-hdd ).

1. Se merita?

2. E bun?

3. Unii imi spun ca jocurile ( gen Call Of Duty Black Ops 2, Gta 5, etc... ) vor merge in 30 FPS, vreau sa-mi fie clar, la 30 FPS pe console e lag sau nu e lag? Am incercat sa fac un test pe calculator ruland un joc la 30 FPS, pe calculator e lag, nu merge tocmai cursiv.
Inca ceva, spuneti-mi si mie un lucru, pe Xbox Call Of Duty Black Ops 2 Multiplayer daca va rula cu 30 frame, va fi jucabil, adica ma voi descurca?

As dori daca se poate sa-mi raspunda oamenii care se pricep intr'adevar la console, mai ales sa ma lamureasca cu treaba cu FPS-urile.

Multumesc anticipat. >-- Scuzati categoria dar la Jocuri PC/Online nu raspunde chiar nimeni.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Depine de tine
2. E ca orice xbox
3. Pai asa merg jocurile pe console, cu 30 cadre in medie. Doar exclusivitatile mai ating 60.
Nu compara cu pc-ul. Nu degeaba e consola. Consola tine blocat la 30 cadre. Iar asta vine perfect la un monitor de 60/120hz. Diferenta e ca pc-ul de obicei, nu scoate nicioadata fix(nu e blocat fix la 30). Ca sa intelegi ce zic, incearca sa rulezi un joc de pc, cu detaliile mai scazute, incat sa ai constant 60+ fps si cu vsync activat.
SI toti se joaca la 30 cadre, si nu au probleme. E cu totul alta "senzatie", incomparabil cu un pc la 30 care.

| MachineGame explică (pentru sltlp):

Multumesc frumos, ai primit fundita, nimeni nu m-a ajutat asa de bine pana acum. Ma bazez pe ce spui tu pentru ca vad ca explici ce spui, multumesc mult, dupa cum am spus vreau sa-mi iau Xbox, nu sunt bogat, nici sarac, am stat 4 luni sa strang bani si vreau sa iau ceva calumea.

| sltlp a răspuns (pentru MachineGame):

Eu oricum am avut atat xbox 360 cat si ps3(din genratiile astea). Din antetrioare am avut si altele.
E drept, prima oara cand am laut consola, am ramas surpins, desi teoretic 30 cadre, pe pc, era jale, pe consola era chiar ok. Asta deoarece la console exista optimizare, pe cand la pc... nu prea.
O varianta buna e si ps3-ul, dar acum fiecare cu ce ii place. EU spre exemplu, prefer ps3-ul deoarece are foarte multe exclusvitati(cred ca ai auzit de jocuri precum uncahrted 3, the last of us, beyond two souls si altele), care merita toti banii.
Sper ca stii si ca pe xbox 360, daca vrei sa te joci multiplayer, trebuie sa platesti, in vreme ce la ps3 e gratis.
Daca vrei sa mai economisesti ceva banuti, te poti orienta la o consola cu garantie ( gen http://mercador.ro/oferta/ps3-super-slim-garantie-jocuri-IDZ7wd.html -chit ca e vanduta de cienva apropiat). Revenind, ce vreau sa zic e ca poti sa arunci un ochi si la ps3(de asta am zis cateva diferente).

3 răspunsuri:
| tsbproduction a răspuns:

1/2 Se merita si cred ca e bun cu 250 gb, hdmi, slim si kinect ready e foarte bun. Dar daca gasesti modelul asta cu kinect cu tot, e super.
3. Ar putea merge un pic cam greu cu 30 FPS, dar totusi e bine.