| MachineGame a întrebat:

Salutare TPU, haideti sa va spun care e problema mea, vreau sa-mi iau un Xbox 360 ( http://www.altex.ro/consola-microsoft-xbox360-new-slim-s ystem-250-gb-hdd ).

1. Se merita?

2. E bun?

3. Unii imi spun ca jocurile ( gen Call Of Duty Black Ops 2, Gta 5, etc... ) vor merge in 30 FPS, vreau sa-mi fie clar, la 30 FPS pe console e lag sau nu e lag? Am incercat sa fac un test pe calculator ruland un joc la 30 FPS, pe calculator e lag, nu merge tocmai cursiv.

Inca ceva, spuneti-mi si mie un lucru, pe Xbox Call Of Duty Black Ops 2 Multiplayer daca va rula cu 30 frame, va fi jucabil, adica ma voi descurca?

As dori daca se poate sa-mi raspunda oamenii care se pricep intr'adevar la console, mai ales sa ma lamureasca cu treaba cu FPS-urile.

Multumesc anticipat. >-- Scuzati categoria dar la Jocuri PC/Online nu raspunde chiar nimeni...

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca pui de 10 ori intrebarea...
Am uitat sa precizez, dar cod ruleaza la 60 cadre. http://www.youtube.com/watch?v=oIY7zCssueY

| DeyCj a răspuns:

Eu în locul tău decât să dau banii pe Microsoftisme mai bine mi-aş face un gamming station dotat cu un Cpu puternic şi o placă grafică de calitate şi aş mnai rămâne şi cu bani de o bere cu toate că link-ul indicat de tine mi-o dat eroarea ai „frumoasă" de 404(adică indisponibil). Succes

| MachineGame explică (pentru DeyCj):

Daca imi dai tu bani de un PC de gaming imi iau cu cea mai mare placere. Nu toti sunt bogati si nu toti isi permit ceva.

| DeyCj a răspuns (pentru MachineGame):

Tocmai de asta ziceam, că e scump şi nu merită investiţia.Decât să dai 800-1000 Ron pe un Xbox, din care 40% din valoarea produsului îi brandul Microsoft mai bine un PC de gamming upgradabil ce ar costa 1100 RON, custom made, şi măcar ştii că poţi face mult mai mult decât faci pe un Ps sau Xbox şi plus de asta în timp îl poţi îmbunătăţii şi face cum vrei.Mie mi se pare o soluţie mult mai bună, chiar dacă ar presupune să mai strâng nişte bani(2-300 Ron în 2 luni de exemplu).