| Bogdy2k a întrebat:

Salutare, va adresez si eu 2 intrebari daca imi poate da cineva un raspuns:

1. Sa incep putin explicit,... am conectat la PC un TV prin HDMI avand Win 7 si o placa video GTS 450 pe care vine conectat atat TV (HDMI) cat si Monitorul (VGA), problema este ca atunci cand pornesc TV monitorul da un 'black screen' timp de ~ 10 secunde dupa care isi revine (presupunand ca PC si Monitorul sunt pornite.). Am incercat sa schimb cablul HDMI cat si driverul placii video; - aceeasi problema.

2. Daca stie cineva ceva programel cu care pot 'gestiona' mai usor ceea ce sa vad pe PC si ceea ce sa vad pe Monitor sursa imaginilor fiind la aman2 PC-ul. Cu ceva mai multe setari, efecte, etc.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu ai ce sa faci. Asta se intampla in majoritatea cazurilor.
2. Ce vrei tu nu prea se poate, e posibil sa gresesc insa, dar eu nu stiu de asa ceva. Nu am inteles treaba cu setarile si efectele.

| Bogdy2k explică (pentru sltlp):

Am vazut ceva programel mai "smecher" daca ii pot spune asa care iti detecta spre ex monitorul si TV`ul, in cazul acela de fata erau 2 monitoare, dar e aceeasi chestie, cand de ex te uiti la un monitor celalalt ti-l poti "intuneca" putin fara sa umbli la setarile monitorului sau Tv`ului, sau blura sau dandu-i ceva efecte imagini, etc, daca m-ai inteles.

Iti multumesc foarte frumos pentru raspuns si parerea ta.

| sltlp a răspuns (pentru Bogdy2k):

Din pacate nu te pot ajuta, chiar nu stiu un astfel de program. La treaba cu monitorul stiam ca atat la laptop, destkop si cam pe unde am fost am vazut acest fenomen.