| LucianR a întrebat:

Vreau sa imi iau un PC. are asatonguerocessor Amd athlon dual core 5000+, 2.600 mhz pe 64 biti, 4 Gb RAM ddr 2, placa video 1g, Hard de 320 Gb. Este second hand...problema este la procesor ca este pe 64 de biti...nu prea stiu ce inseamna asta dar din cate am auzit e mai bine sa fie peste 128 biti.Ce sfaturi imi dati? pretul e de 540 Ron. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dracu14 a răspuns:

Foarte bun la pretul ala, dar ce model de placa video are?
si inca ceva procesorul poate sa fie de 32/64 biti, cred ca se refera la placa video cand spune 64 biti si nu 128biti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesor care ruleaza la 128 de biti nu am auzit, la placa video e bine sa aiba peste 128 biti,ce sa zic athlonu ala e cam slabut,despre ce placa video e vorba? Daca te astepti sa iti mearga super bine jocurile cele mai noi toate la very high, iti zic ca nu e ok, dar daca vrei la low-medium ia calculatorul happyIn banii aia nu cred ca ai scoate ceva mai bine.Dar intrebarea ramane, despre ce placa video e vorba, si la ce rezolutie te joci?

| LucianR explică (pentru anonim_4396):

Ok...nu vreau sa ma joc la rezolutie mare si placa video este pci express 1 Gb ddr3.Nu stiu pe cati biti este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LucianR):

Totusi,despre ce placa video e vorba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce model, mai exact? Si totusi ai putea preciza si rezolutia

| Phantom933 a răspuns:

El este bun..placa video daca e sa aiba 64 biti eu zic sa iti iei alta..deoarece un joc cum este de exemplu crysis 2 cere 256 biti si a ta are 64 deci :O.ia-ti-l dar schimba-i placa video

| anonim_4396 a răspuns (pentru Phantom933):

P.S.:Crysis 2 ruleaza perfect si pe o placa video ddr5 128 biti, si cred ca si pe ddr3 128 biti ar merge ok, vezi ca esti informat eronat.

| Phantom933 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok...poate ca sunt informat gresit..mersi oricum pentru sfatwinking

| superboy9999 a răspuns:

Procesorul poate fi maxim pe 64 de biti.este perfect.