| Time4workout a întrebat:

Salutari, in ultima vreme am inceput sa am probleme cu PC-ul care se manifestau astfel: pe youtube videoclipurile merg extrem de sacadat dar sunetul se aude perfect, fara interferente, la fel si cu jocurile online. Problema nu este de la internet am incercat jocul in single player fara conexiune la internet si tot aceeasi poveste a fost, am reinstalat windowsul, driverele toate si tot la locul lor dar aceeasi problema. Am schimbat placa video cu una cu mult mai buna in comparatie cu prima...dar aceeasi problema. Dupa aceea am observat ca am 100% CPU ussage ceea ce e anormal doar cu Mozilla pornit ( PC-ul este destul de performant inainte sa am aceasta probleme rulau si 10 browsere pe youtube cu video pornit). Am debifat dupa aceea tot de la STARTUP, am dat un restart la PC si dupa aceea aveam 2%CPU ussage cu putine programe pornite indata ce am intrat pe youtube am selectat un videoclip si a mers perfect dupa care din nou a sarit la 100% CPU ussage brusc si video-ul s-a distorsionat, nu se mai intelegea nimic. Problema aceasta de unde apare?(orice sfat, indiciu imi poate fi de ajutor). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Gaby_8559 a răspuns:

Opreste update-urile de la windows. Acestea daca sunt pornite iti porneste un proces numit svchost sau asa ceva si iti foloseste procesorul la maxim. Incesrca asta sa vezi daca merge. Sper ca ti-am fost oarecum de ajutor happy.

| Time4workout explică (pentru Gaby_8559):

Multam Gabi! la asta nu m-am gandit si chiar a dat rezultate.

| Gaby_8559 a răspuns (pentru Time4workout):

Cu mare placere! big grin

4 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Salut, incearca asa:
1)instaleaza ultima versiune de Adobe flash player de aici:
http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/
2)deschizi browser-ul (mozilla), deschizi un clip pe youtube
3)click dreapta pe clip->settings (sau setari daca ai in romana)
4)debifeaza prima optiune (primul tab de jos, are un monitor ca pictograma/icon) "enable hardware acceleration"
restartezi browser-ul si vezi daca e vreo schimbare.
Sper sa te ajute. Bafta.

| MskDesign a răspuns:

As vrea ca inainte de a raspunde, sa imi dai detaliat datele sistemului tau.Astept